"Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych (WYNIKI, ZDJĘCIA)" - Polskie Radio Wrocław

Cannot find 06_PRW folder inside /home/wiesdroz/domains/biegniezlomnych.pl/public_html/images/galerie/06_PRW/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40
 

fot. Anna Mikołajczyk

 
Wiśniowski, reprezentujący 10bkpanc Świętoszów, do pokonania trasy potrzebował 35 minut i 55 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęli Kamil Linka i Piotr Suchenia. Ta trójka zdecydowanie wyprzedziła pozostałych zawodników.
 

Fot. Anna Mikołajczyk


Najszybciej trasę w gronie kobiet pokonała doskonale znana dolnośląskim kibicom biegów Danuta Piskorowska reprezentująca Luks Żórawina. Na mecie zameldowała się po 44 minutach i 3 sekundach. Druga była Anna Więcek, a trzecia Justyna Romanowska

Licznie w biegu reprezentowana była drużyna biegowa Radia Wrocław. Najlepszy rezultat z naszych zawodników osiągnął Mateusz Lipiński, który minął linię mety na 70. pozycji. Dystans pokonał w 45 minut i 32 sekundy. W biegu wystartowali także inny członkowie naszego zespołu Tomasz Duda, Grzegorz Brylonek, Owidiusz Kowalczyk, Agnieszka Żulewska, Katarzyna Gramza, Aneta Jaworska, Katarzyna Pawlak, Michał Kwiatkowski i Krzysztof Znamirowski. Jako pierwszy linię mety minął Grzegorz Brylonek, dopiero po uzyskaniu czasów netto okazało się, że dystans najszybciej przebiegł Mateusz Lipiński.

fot. Anna Mikołajczyk

 

Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów. Meta usytuowana została przełęczy pod Wieżycą. Suma przewyższeń wynosi 260 metrów.

Zadowolony z przebiegu imprezy był dyrektor biegu Wiesław Drozdowski.

Wyniki drużyny biegowej Radia Wrocław:

1. Mateusz Lipiński 0:45:32
2. Grzegorz Brylonek 0:45:41
3. Owidiusz Kowalczyk 0:51:39
4. Katarzyna Gramza 0:57:24
5. Michał Kwiatkowski 0:59:01
6. Tomasz Duda 0:59:37
7. Krzysztof Znamirowski 1:00:37
8. Aneta Jaworska 1:00:59
9. Katarzyna Pawlak 1:05:40
10. Agnieszka Żulewska 1:07:40

Na mecie zameldowało się łącznie 1059 biegaczy

Po biegu głównym wystartowała rywalizacja dzieci. Najmłodsi mieli do pokonania od 500 do 1500 metrów. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotował dla uczestników tegorocznego biegu nagrody w postaci gier edukacyjnych oraz wydawnictw IPN, które trafiły do najlepszych uczestników biegu oraz do dzieci biorących udział w zawodach.

W trakcie biegu prezentowane były również dwie wystawy: "Skazani przez władzę ludową 1944-1954", gdzie na przykładowych fotografiach i dokumentach pochodzących ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej przedstawione zostały losy ludzi, którzy przeciwstawili się narzuconemu systemowi komunistycznemu. Druga wystawa poświęcona była Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

No i na deser także koncert Pawła Piekarczyka. - Polacy nigdy nie słynęli jakoś szczególnie ze śpiewu, a mimo to zawsze, gdy dzieje się coś ważnego, ktoś sięga po gitarę i śpiewa. Przy każdym strajku, powstaniu, w stanie wojennym... I zostawia po sobie ogromną liczbę piosenek. To ważny dorobek kulturowy - mówi Paweł Piekarczyk, wykładowca matematyki, z zamiłowania bard i pieśniarz.

ZOBACZ GALERIĘ:

fot. Anna Mikołajczyk


Źródło: Polskie Radio Wrocław

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

ORGANIZATORZY: